Участь в районному фестивалі «В єдності наша сила»

Дата: 13.10.2021 11:24

12 жовтня 2021 року в місті Берестечко відбувся районний фестиваль «В єдності наша сила», присвячений святкуванню Святої Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва, Дня захисників і захисниць України та Річниці створення Української Повстанської Армії. У фестивалі взяли участь 14 громад Луцького району.

Мар’янівську селищну раду представляв народний фольклорний колектив «Джерело» НД «Просвіта» села Галичани (керівник Галина Антонюк). На фестивалі були присутні голова обласної держадміністрації Юрій Погуляйко, його заступник Андрій Ярмольський, голова районної держадміністрації Юрій Лобач, народний депутат Валерій Стернійчук та інші. Від Мар’янівської селищної ради - селищний голова Олег Басалик, директор КЗ «Центр надання культурних послуг» Оксана Киричук, а також староста сіл Галичани, Хмельницьке, Новий Зборишів Марія Папиш.

Фестиваль розпочався з громадської панахиди за участі митрополита Луцького і Волинського Михаїла, що відбулася у Свято-Троїцькому соборі міста Берестечко.

Усі бажаючі мали можливість відвідати екскурсію до Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» у селі Пляшева Рівненської області.

Учасники та гості святкових заходів мали можливість побувати на виставці військової старовинної зброї часів козачини й до сьогодення.

Привертали увагу присутніх картини, виплетені з ниток. Цю виставку робіт підготували учні Бранівського ліцею - учасники гуртка «Ниткова графіка - стрінк арт» (вчитель Іван Пундик).

Усім пропонували частування в імпровізованих козацьких куренях, представлених територіальними громадами Луцького району. Майстрині Мар’янівської селищної ради пригощали канапками зі салом, з ковбасою й огірком, з оселедцем, варениками з сиром та картоплею, пампушками, біляшами, пирогами, калачами, тарталетками з різними начинками. На славу видалися куліш та запечена картопля. Апетиту додавала традиційна наливочка.

Програма заходів завершилася святковим концертом.