Інформація для жителів громади щодо важливості вакцинації!!!

Дата: 05.10.2021 10:09

В черговий раз  Горохівське відділення  Луцького  районного відділу  ДУ  «Волинський   ОЦКПХ МОЗ» нагадує про важливість вакцинації. Зараз Україною використовуються протикоронавірусні вакцини різних виробників. Усі вони отримали дозвіл Всесвітньої організації охорони здоров’я. Думки громадян, поділилося на два табори: прихильників і противників вакцинації. Проте у питанні вакцинації, крім особистих переконань, кожен із нас має керуватися також здоровим глуздом і законодавством задля уникнення негараздів.

Зараз показник охоплення щепленнями в громаді є дуже низьким,  що є неприпустимим. Тому  закликаємо населення звернутися до свого сімейного лікаря та записатися на щеплення від COVID-19.

Записатись в чергу на вакцинацію можна:

– зателефонувавши в контакт-центр МОЗ з питань COVID-19: 0-800-60-20-19;

– звернувшись до свого сімейного лікаря.

– звернутись КП «Горохівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», вул. Паркова, 22. моб.  380671787252;

Перш за все потрібно розуміти, що вакцинуватися чи ні може вирішити лише сама людина, змусити її до цього ніхто не має права, але якщо особа працює за спеціальністю, яка передбачає постійний контакт зі значною кількістю людей, то цілком логічно, що роботодавець і суспільство може вимагати, аби така людина була вакцинована.

Від проведення щеплень пацієнти звільняються за висновком лікаря. У випадку проблем зі здоров’ям та протипоказань обов’язково варто взяти у лікаря довідку про це.

Щеплення і медогляди – це не лише право, а й обов’язок кожного пацієнта, закріплений  Законом України. Законом передбачено, що всі громадяни повинні піклуватися про своє здоров’я та здоров’я дітей, не шкодити здоров’ю інших громадян, а у передбачених випадках проходити профілактичні медичні огляди і робити щеплення.

Якщо ви вирішили вакцинуватися, то перш за все переконайтеся, що ваші права не порушують. До того, як провести процедуру вакцинації, лікар має оглянути вас, також вам повинні надати відповіді на всі питання щодо вакцинації, які ви поставите. Ви повинні підписати інформовану згоду на щеплення. Варто поцікавитися у лікаря про можливі реакції на вакцину та запитати, якими препаратами для зниження температури можна користуватися, якщо постане така необхідність. Також поставте запитання щодо того, які симптоми можуть сигналізувати про те, що потрібно звернутися за медичною допомогою після вакцинації. Лікар повинен знати, чи бували у вас алергічні реакції чи будь-які побічні реакції під час проведення інших щеплень, важливо повідомити медперсонал і про свої хвороби чи порушення у роботі організму.

Якщо ви все ж таки вирішили не вакцинуватися, ви маєте усвідомлювати смертельні ризики, які створюєте для себе, своїх дітей, оточуючих. Вакцини захищають від надзвичайно небезпечних хвороб, які можуть призвести до ускладнень або смерті. Але це завжди лише ваш вибір.

Нагадуємо, що вакцинація  - це  єдиний  ефективний  спосіб  захистити   себе коронавірусної хвороби!