ГУ ДПС у Волинській області

Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та провадження незалежної професійної діяльності?

Фізична особа, яка одночасно провадить незалежну професійну діяльність та підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування, подає протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року) одну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за встановленою формою.  Поряд з доходами від незалежної та підприємницької діяльності в податковій декларації відображаються інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.  Податок на доходи фізичних осіб самостійно розраховується такою особою та сплачується до бюджету протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подачі податкової декларації.

11:00 06.09.2021

Одноразове декларування

Фізична особа – декларант не повинен відображати у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації наявність криптовалюти

11:00 06.09.2021

Контролюючий орган протягом дії карантину має право проводити перевірки ЮО за період, який перевищує 1095 днів

Контролюючий орган має право протягом дії карантину (починаючи з 18 березня 2020 року і по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину), встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), проводити перевірки юридичних осіб, передбачені п. 52 прим. 2 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2021 року № 89, якою скорочено дії обмежень на проведення деяких видів перевірок встановлених п. 52 прим. 2 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, за період, який перевищує 1095 днів, оскільки строки давності,визначені ст. 102 ПКУ, збільшуються на весь період дії карантину.     Порядок проведення податкових перевірок регулюється главою 8 розд. ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), а також розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, зокрема, п. 52 прим. 2 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

10:59 06.09.2021

Інформація щодо платників податків, які мають податковий борг оприлюднюється на офіційному вебпорталі ДПС

Головне управління ДПС у Волинській області інформує, що на офіційному вебпорталі ДПС (https://tax.gov.ua) оприлюднюється інформація про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг, з якою можна ознайомитись за посиланням: Головна/Відкриті дані/Інформація про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг.

14:39 03.09.2021

Для обрання спрощеної системи оподаткування необхідно подати заяву, скориставшись Електронним кабінетом

Для надіслання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (далі – Заява) фізичною особою – підприємцем в меню «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету обирається рік та місяць, в якому створюється Заява, та з переліку електронних форм обирається Заява за формою F0102003. При цьому за замовчуванням встановлюється орган ДПС за місцем основної реєстрації.  У запропонованій формі Заяви необхідно заповнити відповідні поля електронного документу, підписати та надіслати, при цьому реєстраційні дані платника податків заповнюються автоматично.  У разі переходу фізичної особи – підприємця на спрощену систему оподаткування (перша-третя група платників єдиного податку) додатково до Заяви подається розрахунок доходу за попереднiй календарний рiк, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування (далі – Розрахунок). Для цього платник у вкладці «Додатки» обирає опцію «Додати» Розрахунок за формою F0102103 та заповнює обов’язкові поля.

14:39 03.09.2021

В одноразовій добровільній декларації не відображається інформація про джерела одержання об’єктів декларування

В Декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об’єктів декларування, інформують в Головному управління ДПС у Волинській області.  В той же час в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації відображається наступна інформація:

12:59 31.08.2021